KURUMSAL

İZMİR MENEMEN PLASTİK İHTİSAS OSB


Yönetim Kurulu Başkanı Salih ESEN
Bölge Müdürü Selim ÇETİNKAYA
Telefon 0232 832 30 91 - 92
Eposta impiosb@impiosb.org.tr
Faks 0232 832 12 91
Adres Atatürk Plastik OSB Mah. Atatürk Bulvarı No:1 MENEMEN - İZMİR
Web www.impiosb.org.tr
Hakkında

İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (İMPİOSB), İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve Petkim başta olmak üzere; şehir merkezine, hava, deniz taşımacılığına, raylı sistemlere, sağlık-eğitim tesisleriyle işgücü yerleşim birimlerine çok yakın konumu ve ulaşım kolaylığı ile sanayicilerine rahat bir çalışma ortamı sağlıyor. 

İzmir’de plastik sektörü, teşvik yönünden desteklenmeyen sektörler arasında yer alıyor. Plastik yatırımcısına kapılarını açan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (İMPİOSB) ‘ihtisas’ olma özelliğiyle bu engeli kaldırmaktadır. Bölgemizde; plastik yatırımı yapan sanayici bölgesel teşviklerden yararlanmaktadır.

Bölge olarak katılımcılara; Ege Bölgesi’nde emsali olmayan arıtma tesisiyle, son modern teknolojileriyle, elektrik, su, doğalgaz, haberleşme ve özellikle tüm su şebekelerinden bağımsız yangın suyu şebekesiyle altyapı hizmetleri eksiksiz bir şekilde veriliyor. Bölgenin yaptığı tüm çalışmalar hiçbir kurumdan kredi kullanılmadan öz kaynaklarla yapıldı.

Türkiye ve Ege’nin kalkınmasında önemli rol üstlenen İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, en modern şekilde tamamladığı altyapısına ilave olarak sosyal tesis projeleriyle de fark yaratacak.