KURUMSAL

Üyelik Başvurusu

OSBDER Tüzüğünün 8. Maddesinde OSBDER üyeliği aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

“Derneğe asıl üye olabilmek için; 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgesi Kanuna göre tüzel kişilik kazanmış olması gerekir. Derneğe üye olmak için OSB yönetim kurulunca karar verilmiş olması gerekir. OSB’ler, Dernekte yönetim kurulu başkanı veya görevlendirilecek yönetim kurulu üyesi, aracılığıyla temsil edilir.

Derneğe üye olmak isteyen tüzel kişiler üyelik kararları ile birlikte temsilcisinin ismini belirterek temsilcilerine ait belgeleri ve giriş aidatını ödediğine ilişkin belgeyi, dolduracağı “Üye Giriş Formu”na ekleyerek üye olmak için başvurur. Yönetim Kurulu 30 gün içerisinde, aday üyenin talebini değerlendirerek oy çokluğuyla karar verir ve sonuç adaya yazılı olarak bildirilir.

OSB temsilcisi, Dernek yönetim kurulu başkanı veya yönetim yahut denetleme kurulu üyesinin, temsil ettiği OSB’deki görevi sona erdiğinde, Dernekteki temsilcilik ve buna bağlı olarak yönetim kurulu veya denetleme kurulu üyeliği de kendiliğinden sona erer. Dernekteki temsilciği sona eren üyenin yerine, OSB’nin yeni yönetim kurulu başkanı veya yönetim kurulunun bir üyesi temsilci olarak bildirilir.”


Hesap Bilgileri
ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ DERNEĞİ
İş Bankası Bağdat Caddesi (4385) Şubesi
IBAN No:TR32 0006 4000 0014 3850 0300 69


FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN